[25.10.2018, Kraków] Popkultura w nowej polskiej literaturze

Organizatorzy: Anna Cieplak, Kraków Miasto Literatury UNESCO, CONRAD Festiwal

pinSpółdzielnia Ogniwo,Paulińska 28, I piętro, 31-065 Kraków

Hasło „popkultura” nieodzownie łączy się z banalnymi dyskusjami o przenikaniu się kultury wysokiej i kultury popularnej oraz trudności w odróżnianiu jednej od drugiej. Czasem pojawiają się wątki upadku obyczajów i konieczności kształcenia ambitnych odbiorców. 

Tymczasem… gdy w książce natrafiamy nagle na dźwięki ulubionego kawałka, w tle pobrzmiewa nieco obciachowy serial z dzieciństwa, a tu i ówdzie prześwituje plakat z Bravo ‘95, wreszcie w literaturze czujemy się jak u siebie. Hasztag #toonas to krzyżyk postawiony na dyskusjach o gustach i obyczajach.

Anna Cieplak i Jan Bińczycki przeprowadzą nas przez gąszcz kodów kulturowych i las znaczeń. Uwaga! po drodze może trafić się plastik. Zabiorą nas też w podróż do krainy retro dzieciństwa, w której żyliśmy zanim stała się modna.

– Anna Cieplak – polska animatorka kultury, aktywistka miejska i pisarka. Laureatka wielu nagród, w tym Nagrody Conrada (2017) za powieść „Ma być czysto”.
– Jan Bińczycki – publicysta, doktorant na Wydziale Filologii Polskiej UJ, członek zespołu Korporacja Ha!art. Publikuje, gdzie się da.

_________________________

Wydarzenie odbywa się w ramach programu towarzyszącego Festiwalu Conrada w księgarniach