O nas

Jesteśmy dwójką przyjaciół, którzy poznali się dzięki wspólnej pasji do poezji i sztuki na portalu @Liryczna Grafika. Staramy się dostrzegać magię i lirykę w każdym dniu. Obydwoje wierzymy, że:

„(…) nie czytamy poezji dlatego, że jest ładna. Czytamy ją, bo należymy do gatunku ludzkiego, a człowiek ma uczucia. Medycyna, prawo, finanse czy technika to wspaniałe dziedziny, ale żyjemy dla poezji, piękna, miłości.

Naszym marzeniem jest propagować kulturę oraz poezję w takiej formie, by była ona dostępna dla każdego. Dlatego wychodzimy naprzeciw trendom XXI wieku i tworzymy liryczne grafiki, działamy w social mediach, recenzujemy, tworzymy i motywujemy innych do tego. 

Kilka słów o każdym z nas

Marta Klimczak

Pomysłodawczyni, administratorka i graficzka
w „Lirycznej Grafice”.  Absolwentka Zarządzania kulturą i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Polonistyki na Uniwersytecie Opolskim i Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie.

Florystka. Poetka. Chce sprawdzić swoje siły w prozie. Znawczyni poezji Haliny Poświatowskiej. Redaktor i korektor. Pomagała przy organizacji Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” i „Art Business Festival”.

Mariusz Białkowski

Absolwent Bezpieczeństwa Narodowego
na Uniwersytecie Wrocławskim. Poeta oraz student Kryminologii na Uniwersytecie Warszawskim. Autor tomików poezji pt. „Zbuduję szklany dom” oraz „Zdjęcie z albumu, który jeszcze nie powstał” . Organizator wieczorów autorskich, administrator i grafik „Lirycznej Grafiki”. Pomysłodawca własnej strony „Listy od M”.


Kontakt:

  • marta@lirycznie.pl
  • mariusz@lirycznie.pl